Wesele pod namiotem – plusy i minusy

Wesele pod chmurką? Czemu by nie? Na takie rozwiązanie decyduje się obecnie coraz więcej par w Polsce – trzeba jednakże mieć na względzie wszystkie jego plusy i minusy. Sprawna i profesjonalna organizacja jest zatem w takiej sytuacji szalenie istotną sprawą – zatroszczyć się bowiem trzeba o mnóstwo rzeczy, aby takie wydarzenie na długo zapadło w pamięci zaproszonych gości, rzecz jasna w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tu.
Minusy wesela na świeżym powietrzu
Na początek warto kilka słów poświęcić wadom wesela na świeżym powietrzu. Nade wszystko nikt nie ma jakiekolwiek wpływu na pogodę. Co prawda przyjęcie odbywa się pod specjalnym namiotem, niemniej jednak naprawdę zła aura może pokrzyżować szyki i skutecznie zepsuć nastrój uczestnikom imprezy. Jak zaś wiadomo, w Polsce pogada jest kompletnie nieprzewidywalna, co wynika z położenia w takiej, a nie innej strefie klimatycznej. Dla przykładu w lipcu powinno być bardzo ciepło i przyjemnie, ale równie dobrze panujące na dworze warunki mogą przypominać jesień. Tego nie da się niestety przewidzieć.
Ponadto wbrew pozorom wesele pod namiotem niekoniecznie musi być tańsze aniżeli te organizowane w zamkniętym pomieszczeniu. Trzeba znaleźć stosowna lokalizację, wynająć namiot, a do tego jeszcze pomyśleć o cateringu i kuchennym zapleczu. Co więcej, dochodzi do tego kwestia sanitariatów – ponieważ nie będzie stacjonarnych łazienek, należy sprowadzić przenośne toalety. Oczywiście, namiot może się znajdować w sąsiedztwie budynku z łazienkami i WC, ale najczęściej odwiedzenie takiego budynku oznacza konieczność opuszczenia namiotu, co przy złej pogodzie jest uciążliwe. Ponadto trzeba się liczyć z obecnością dokuczliwych insektów – muchy czy komary potrafią uprzykrzyć życie, ale ich obecności na wszelakich imprezach odbywających się pod przysłowiową chmurką nie da się wyeliminować. Można ją co najwyżej ograniczyć poprzez wybór odpowiedniej lokalizacji wesela – z dala od lasów czy zbiorników wodnych. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat? więcej informacji można znaleźć tu.
Zalety wesela w plenerze i kwestie porządkowe
Wesele pod namiotem nie jest pozbawione i zalet. Daje ono w zasadzie nieograniczone pole do popisu, jeśli chodzi o dekoracje. Ponadto sam plener może się okazać wspaniałą, naturalną ozdobą – wesele można zorganizować np. na tle jakiegoś zabytkowego, pięknie się prezentującego obiektu. Takich wrażeń nie jest w stanie zapewnić nawet najlepiej ulokowana sala weselna. Kolejnym atutem jest to, że na takie przyjęcie można zaprosić nawet i ponad 200 osób – w przypadku sal nie zawsze taka opcja wchodzi w rachubę ze względu na ograniczoną pojemność pomieszczeń. Jeżeli zatem komuś marzy się naprawdę duże wesele, urządzenie go na dworze wydaje się dobrym pomysłem.
Należy też mieć przy tej sposobności na względzie kwestie porządkowe. Śmieci to niejako nieodłączna część wszelkich eventów pod chmurką, a nikt przecież nie będzie ich chował do kieszeni lub do reklamówek czy szukała gdzieś w okolicy miejsca, by się ich pozbyć. Dlatego też na miejscu muszą koniecznie znajdować się kosze. Świetnym pomysłem są także stojaki na worki – mocuje się na nich foliowe worki o określonej pojemności. W razie potrzeby worki można szybko wymienić. Co się zaś tyczy samych stojaków, to są one z jednej strony lekkie, z drugiej zaś na tyle wytrzymałe, że nie ulegną uszkodzeniu nawet pod wpływem dość dużego obciążenia. Są skonstruowane w taki sposób, by nie było problemów ani z wyrzucaniem śmieci, ani z wymianą worków. Dostępne są one w rozmaitych wariantach – w zestawach od pojedynczych do poczwórnych. Zestawy poczwórne mają ten plus, że każdy ze znajdujących się w nim worków można przeznaczyć na inny rodzaj odpadów. Zawartość worków przed przypadkowym wysypaniem jest chroniona klapą. W zależności od potrzeb, można wybrać modele z kółkami lub bez, przystosowane do ustawienia ich na ziemi bądź do przymocowania do ściany. Podczas plenerowych imprez stojaki są po prostu niezastąpione. Są wygodne w użytkowaniu, łatwe do utrzymania w czystości i lekkie w transporcie.

One thought on “Wesele pod namiotem – plusy i minusy

  1. No właśnie – jak załatwialiście na swoich imprezach temat wc? No bo właśnie z tym mamy największy problem. Jedno wc w domu to zbyt mało – rozwiązaniem pozostaje wypożyczenie na ten czas przenośnych toalet. Ale czy to nie będzie mało estetyczne? Panie w sukniach w tojtojach?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>